page-header

مدیر وبسایت شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

تبلیغات گوگل: مزایا و معایب

آیا تبلیغات گوگل برای کسب‌وکار شما مناسب است؟ در اینجا مزایا و معایب آن را بررسی خواهیم کرد. تبلیغات گوگل چیست؟
تبلیغات گوگل، یک پلت فرم تبلیغاتی با مدل پرداخت به ازای کلیک (PPC) گوگل است. شما آن تبلیغات کوچکی را که در بالا و پایین نتایج جستجو مشاهده می کنید، می‌شناسید؟ بله، آن ها تبلیغات گوگل هستند. چه آن‌ها را دوست داشته باشید، چه نداشته باشید، یا اینکه بر روی آن‌ها کلیک می کنید یا نمی کنید (من چند نفر را می‌شناسم که از این کار امتناع می‌کنند!)، واقعیت این است که آن‌ها در هدایت ترافیک، بسیار موفق هستند (یا می‌توانند باشند). شرکت‌های تبلیغاتی برای کلیدواژه های مربوط به کسب‌وکار خاص خود، پیشنهاد قیمت خواهند داد. در کسری از ثانیه، گوگل هزاران کلمه کلیدی و تبلیغات را وارد یک “مزایده” می کند تا مشخص شود کدام یک از آن ها مرتبط ترین چیز به جستجو هستند و “تبلیغات برنده” همان چیزهایی هستند که در صدر نتایج قرار می گیرند.
به این ترتیب، بدون معطلی، موارد زیر را ارائه می کنم:

مزایای تبلیغات گوگل

نتایج تبلیغات گوگل می تواند لحظه ای باشد

اگر به دنبال هدایت سریع ترافیک به سایت خود هستید، تبلیغات گوگل، واقعا مفید خواهد بود. اعمال سئو می‌ تواند هفته‌ ها و گاهی ماه‌ ها طول بکشد.

ایجاد کمپین تبلیغات گوگل، می‌تواند سریع باشد.

شما می‌توانید در زمان کوتاهی در تبلیغات گوگل شرکت کنید و بالا روید. در حالی که تعداد بسیار بیشتری در تبلیغات گوگل، نسبت به کمپین ها، گروه‌ ها، کلیدواژه ها و تبلیغات وجود دارد، اینها بلوک‌ های سازنده هستند و شما می توانید به سرعت آن ها را تنظیم کنید. کمی تحقیق در مورد کلیدواژه ها انجام دهید، در مورد بودجه خود تصمیم بگیرید، یک کمپین و چند گروه تبلیغاتی تنظیم کنید. سپس چند متن تبلیغاتی بنویسید و شروع کنید! آگهی‌های شما به محض اینکه تایید شدند، ظاهر خواهند شد، که می‌تواند لحظه ای باشد.

نمایش شگفت انگیز در نتایج جستجو

شما این شانس را دارید که در اولین صفحه از بزرگ‌ ترین موتور جستجوی اینترنت ظاهر شوید! و این یعنی چه؟ به نمایش درآمدن، به نمایش درآمدن، به نمایش درآمدن و شما در حال ظاهر شدن برای کسی هستید که به طور فعال در جستجوی آن چیزی است که پیشنهاد می کنید، وقتی که واقعا به آن احتیاج دارند. زمان‌بندی، همان طور که می‌گویند، همه چیز است!

تبلیغات گوگل در اندازه افزایش یافته است

در سال ۲۰۱۶، اندازه آگهی‌ های متنی افزایش یافت، به این معنی که شما فضای بیشتری برای تبلیغاتتان دارید، چون این تبلیغات بزرگ‌تر هستند و فضای بیشتری را در نتایج جستجو بدست می آورند. با گزینه‌هایی برای اضافه کردن لینک‌های سایت و برنامه های افزودنی ساختاریافته، تبلیغات به طور فزاینده ای جذاب تر شده اند. تبلیغات شما می‌تواند بهتر و جذاب‌تر از فهرست نویسی های ارگانیک شما باشد.

ایده های جدید را امتحان کنید و به پیشرفت خود ادامه دهید

شما می‌توانید از تبلیغات گوگل استفاده کنید تا ایده‌های خود را بدون پایبندی به کل موضوع سئو امتحان کنید. شما می‌توانید هر کدام از کلیدواژه هایی که می‌خواهید ترافیک را برای آن ها هدایت کنید و کار هر کدام از لندینگ پیج ها را امتحان کنید و می‌توانید چیزهای زیادی را در مورد مشتریان خود یاد بگیرید.

شما می‌توانید نتایج را اندازه‌گیری کنید

شما می توانید مقدار زیادی از داده‌ها را در مدت زمان بسیار سریع جمع آوری کنید. اگر می‌خواهید ببینید چه اتفاقی می‌افتد، وقتی شما بازدیدکننده های زیادی را به سایت خود هدایت می کنید، پس این بهترین راه برای یادگیری است.

بودجه شما می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد

این کار می‌تواند بر روی بودجه انجام شود. تبلیغات گوگل مجبور نیست گران‌قیمت باشد. مطمئنا، اگر شما وکیل دادگستری هستید، ممکن است به دنبال هزینه هر کلیک در حدود ۶۰ – ۵۰ پوند باشید، اما اگر نیستید، برای کسب و کارهای کوچک بسیار آسان است که کمپین های کوچک و بهینه را راه‌اندازی کنند و از مزایای آن استفاده کنند. شما می‌توانید مشخص کنید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید و حداکثر هزینه به ازای هر کلیک روی کلیدواژه هایتان را تنظیم کنید و سپس شما فقط برای کلیک ها، پول پرداخت خواهید کرد. این به شما این امکان را می‌دهد که کنترل مخارج خود را حفظ کنید.

شما کنترل کاملی روی تبلیغات خود دارید

شما می توانید بنا به خواست خود، تبلیغات تان را فعال و غیرفعال کنید. تبلیغاتتان را فعال کنید، اجازه دهید بازدیدکنندگان وارد شوند و هنگامی که سوالات کافی دریافت می‌کنید، فقط تبلیغات را غیرفعال کنید.

معایب گوگل ادز

و حالا معایب تبلیغات گوگل را بررسی می کنیم:

شما برای هر کلیک در وب سایت خود، پول پرداخت می کنید.

این بدان معنی است که هر وقت کسی روی تبلیغ شما کلیک کند، صرف‌نظر از این که آیا این تبلیغ تغییر کرده‌است یا خیر. بنابراین ممکن است از بازدیدکنندگانی که قصد خرید محصول و یا سرویس شما را ندارند، کلیک هایی دریافت کنید.

صنایع رقابتی هزینه بالاتری به ازای هر کلیک دارند.

اگر رقبای شما در حال حاضر از تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند، ممکن است به همین دلیل باشد که شما می‌خواهید کمپین خود را شروع کنید. اما رقابت می‌تواند سخت و شدید باشد و در نتیجه هزینه هر کلیک بالا و بالا و بالاتر می‌رود. اگر پیشنهاد قیمتی کلید واژه شما بسیار کم است، پس آگهی‌های شما می‌توانند به صفحه ۲ یا ۳ نتایج جستجو منتقل شوند.

اگر بودجه نداشته باشید تبلیغ شما متوقف خواهد شد

تبلیغات گوگل عمر بسیار کوتاهی دارد و زمانی که می‌گویم کوتاه، این یعنی زمانی که بودجه شما خرج می‌شود، آگهی‌های شما غیرفعال می‌شوند. این را با سئو مقایسه کنید که یک سرمایه‌گذاری بلند مدت با عمر طولانی‌تر است.

تبلیغات دارای محدودیت هایی هستند

شما محدود به تعداد کاراکترهایی که مجاز هستند، هستید. سه عنوان، ۳۰ کاراکتری، دو خط توصیف ۹۰ کاراکتری بزرگ و یک URL نمایشگر قابل تنظیم وجود دارد و به طور ایده آل شما باید عنوان جالب توجه، کلیدواژه ها، مزایا و فراخوان عمل در آن بگنجانید. در تبلیغات شما جای بسیار زیادی وجود دارد، این واقعا یک هنر است. در اینجا نکات برجسته ما برای تبلیغات بهتر آورده شده‌است.

در مورد هدف قرار دادن کلیدواژه ها دقت کنید

باید اطمینان حاصل کنید که کلیدواژه های منفی کافی ای به کمپین خود اضافه کرده‌اید یا تبلیغات شما می توانند به کاربران اشتباه نشان داده شوند.

باید زمان خود را سرمایه‌گذاری کنید

وقتی نوبت به تبلیغات گوگل می‌رسد، یک منحنی یادگیری نسبتا تند وجود دارد و ممکن است اشتباهات برایتان گران تمام شود. شما باید بعد از راه‌اندازی این کمپین، زمان زیادی را صرف کنید تا مطمئن شوید که به درستی انجام شده‌است و سپس باید آن را زیر نظر داشته باشید تا بفهمید چه چیزی در حال تغییر است، چه اتفاقی می‌افتد و غیره.

لندینگ پیچ های شما باید درجه یک باشند

گوگل به کیفیت لندینگ پیچ های شما نیز نگاه می‌کند، بنابراین وب سایت تان باید با کلیدواژه جستجو مرتبط باشد. در نهایت، شما نمی‌توانید تنها به گوگل ادز تکیه کنید تا به شما ترافیک داده شود، لندینگ پیج هایتان باید کیفیت خوب و مرتبط با تبلیغات تان داشته باشند، بنابراین شما نمی‌توانید سئو را نادیده بگیرید. با بهبود لندینگ پیچ های وب سایت تان، امتیاز کیفی شما افزایش خواهد یافت که به این معنی است که شما هزینه کمتری برای کلیک های خود پرداخت می‌کنید.

چرخه زندگی مشتری

اگر محصولاتی که می‌فروشید، به کاربری برای فکر کردن، ذخیره کردن و تحقیق در مورد محصولتان نیاز داشته باشد، ممکن است آن ROI که در ابتدا انتظار آن را داشتید، نبینید. اگر عادت دارید، بازی طولانی را انجام دهید، تبلیغات گوگل تنها می‌تواند به شما کمک کند تا به مشتریان بالقوه بیشتری برسید.

نتیجه گیری

امیدوارم این مزایا و معایب تبلیغات گوگل، به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا تبلیغات گوگل برای کسب‌ و کار شما مناسب است یا خیر.

مزایا و معایب زیادی برای تبلیغات گوگل وجود دارد، اما اگر می‌خواهید حضور آنلاین خود را بهبود بخشید و تغییرات را به صورت آنلاین ایجاد کنید، این راهی خوب برای رسیدن به مخاطب هدف به عنوان بخشی از ترکیب بازاریابی است.

اگر برای راه‌اندازی و اجرای حساب کاربری تبلیغات گوگل خود به کمک نیاز دارید، امروز با ما تماس بگیرید.

بازگشت به بالا