page-header

مدیر وبسایت سه شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

تبلیغات اکتشافی گوگل چیست

یک معرفی از تبلیغات اکتشافی گوگل (Google Discovery Ads)

تبلیغات اکتشافی گوگل در حال تغییر به شیوه ای که ما در آینده تبلیغ می کنیم هستند: همکاری کردن ما با یک هوش مصنوعی و یک قدم فراتر بودن از مشتری.
بعد از یک اعلامیه در کلید واژه تبلیغات گوگل در ماه می و چندین ماه تعلیق، گوگل تبلیغات اکتشافی را در ماه نوامبر در نسخه آزمایشی منتشر کرد.
هرچند سوالاتی که ما اغلب از مراجعان در طول این اعلامیه شنیده ایم از این قرار است که “تبلیغات اکتشافی چه هستند؟” و با اینکه شما برنامه گوگل را بصورت نصب شده در موبایل خود دارید، ممکن است هرگز قبلا درباره برنامه اکتشافی گوگل چیزی نشنیده باشید.
بیایید کمی عمیق تر شیرجه بزنیم و یک نگاه نزدیکتر به آن بیندازیم:

برنامه اکتشافی گوگل چیست؟

برنامه اکتشافی گوگل هنوز توسط بیش از ۸۰۰ میلیون آدم استفاده میشود و این تعداد در حال افزایش است.
۳۰ سال پیش، مردم هنگامی که قهوه صبحگاهی خود را می نوشیدند، در حال روزنامه خواندن بودند – امروزه آنها در طول رسانه اجتماعی و وب سایت خبری خود حرکت می کنند.
برنامه اکتشافی گوگل (که یک اسم جدید برای فید گوگل است) به کاربران کمک می کند که یک قدم پیش تر روند. آن به همه کاربران اندروید و آیفون که برنامه گوگل را به صورت نصب شده روی موبایل خود دارند، این امکان را می دهد تا فید خبری خود را با دنبال کردن یا نکردن موضوعات معینی شخصی سازی کنند.

در اینجا به اینکه برنامه اکتشافی گوگل در برنامه موبایل چه شکلی است پرداخته می شود:

برخلاف جستجوی گوگل که برای فراهم کردن یک پاسخ به جستجوی کاربر بطور قطعی طراحی شده است، برنامه اکتشافی گوگل در نظر دارد تا یک جواب قبل از اینکه سوال پرسیده شود بدهد که به نظر میرسد این همان جایی است که هوش مصنوعی چندین سال دیگر می رود.

همانطورکه مردم با برنامه اکتشافی گوگل تعامل دارند و به آن اطلاعات بیشتری در خصوص چیزهایی که میخواهند و نمی خواهند ببینند می دهند، برنامه اکتشافی گوگل نیز اطلاعات بیشتری درباره آنها و اخبار مناسب درباره علایق آنها کسب می کند. البته این کمی ترسناک به نظر می رسد هر چند در عصر هوش مصنوعی و فراگیری ماشین مهم است که بیاد داشته باشیم که ماشین ها دشمنان ما نیستند. به جای اینکه زندگیمان را از ما بگیرند آن را تغییر داده اند . آنها کارهای روزمره را به عهده گرفتند تا آنها را ارتقا بخشند و بهتر کنند و با ساختن کارهایی مانند خواندن آخرین اخبار، آنها را  برای ما آسانتر کنند!

تبلیغات اکتشافی گوگل چه هستند؟

تصور کنیدکه قادر بودید تا تبلیغات را بر مبنای ویژگی های برنامه اکتشافی گوگل هدف گذاری کنید. آیا این موضوع جالب نیست؟ این همان چیزیست که گوگل در ماه نوامبر در نسخه آزمایشی به عنوان هدیه اولیه کریسمس برای متخصصین تبلیغات کلیکی در سراسر جهان رونمایی کرد.
تبلیغات اکتشافی گوگل همگی درباره این است که چیزهایی را که مشتریان می خواستند قبل از اینکه آنها بخواهند به آنها نشان دهد – ایجاد تقاضا به جای پاسخ دادن به تقاضای موجود که به طور معمول چیزی است که جستجوی تبلیغات برای آن استفاده می شود.
تبلیغات اکتشافی جدای از نامش فقط در برنامه اکتشافی گوگل ظاهر نمی شود. آنها در یوتیوب نیز نمایان می شوند که سازنده بزرگترین شبکه جستجو در جهان و جی میل است که هر ماهه توسط بیش از ۱.۵ بیلیون کاربر استفاده می شود.

تبلیغات اکتشافی گوگل به چه صورت ظاهر می شوند؟

مشابه نمایش دادن سایر تبلیغات، تبلیغات اکتشافی گوگل طراحی شده اند تا بصری و جذاب باشند. این همان چیزیست که آنها در دنیای بیرون به نظر می رسند:

2
3

قالب های زیادی در دسترس هستند، از جمله تبلیغات گالری گوگل مانند تبلیغات کاروسل. اینها به تبلیغ کننده ها این امکان را می دهد تا از تصاویر چند بعدی استفاده کنند و مردم را تشویق کنند تا با یک تبلیغ درگیر شوند و با آن تعامل داشته باشند.

4

هدف گذاری گزینه ها برای تبلیغات اکتشافی گوگل

مشابه هدف گذاری روی شبکه نمایش گوگل، شما می توانید بر روی وابستگی مخاطبان در بازار به صورت سفارشی هدف گذاری کنید.
اکثر قواعد هدف گذاری شده شبکه نمایش گوگل در اینجا نیز کاربرد دارند و ایده کلی هدف گذاری بر روی مردم بر اساس علایق آنها یا چیزیست که آنها فعالانه برای آن جستجو می کنند. برای مثال، اگر شما یک اپراتور تور هستید که پیشنهاد ویژه تعطیلات به کرواسی را تبلیغ می کنید می توانید افرادی را که به سفر به کرواسی علاقه مند هستند هدف قرار دهید یا اگر شما به کار فروش تجهیزات باغداری مشغول هستید، می توانید افرادی که به باغ مبله و محوطه سازی علاقه مندی دارند، هدف قرار دهید.

پس چرا باید آن را امتحان کنیم؟

تبلیغات اکتشافی گوگل یک گام جدید در تبلیغات و یک روش متفاوت گسترش فهرست تان را نشان می دهد. این روش، با دادن تبلیغات در مقابل مردم قبل از اینکه آنها بدانند که خدمات یا محصولات شما را می خواهند، به رونق کسب و کارتان کمک می کند. این نوع تبلیغات، مشابه تبلیغات شبکه نمایش گوگل نیست و حتی شبیه فهرست فیسبوک یا اینستاگرام، جایی که مردم اغلب نسبت به تبلیغات احساس ناراحتی می کنند، نخواهد بود. در تبلیغات اکتشافی گوگل مردم می خواهند چیزهای جدید ببینند اما آنها تبلیغاتی را می خواهند تا با علایق شان متناسب باشد. به علاوه، در این نوع تبلیغات، این پتانسیل وجود دارد که بیشتر درگیر کننده شود.

صحبت های زیادی در مورد تبلیغ کننده ها در حال گذر کردن از تبلیغات مبتنی بر کلمات کلیدی است و در حال حرکت بیشتر به سمت هدف گذاری مخاطبان است. این می تواند اولین گام در خلاصی یافتن از فهرست طولانی کلید واژه ها و درگیر شدن با یک مخاطب در یک کانال بر اساس اهداف کسب و کار باشد.

بازگشت به بالا