page-header

مدیر وبسایت سه شنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۹

استفاده از تبلیغات گوگل برای بازاریابی آنلاین

چنانچه قبلا با اصول و فواید بازاریابی آنلاین آشنا باشید و از قبل، آمادگی وب سایت خود را ارزیابی کرده‌اید، اجازه دهید که شما را با تبلیغات گوگل، برنامه تبلیغاتی آنلاین گوگل آشنا کنم و مطمئن شوید که این کار برای شما مفید و موثر خواهد بود.

تبلیغات گوگل چگونه کار می کند؟

زمانی که فردی به دنبال جمله یا عباراتی مربوط به محصول یا خدمات شما باشد یا حتی هنگامی که افرادی در وب سایت مربوط به محتوای شغلی شما باشد، تبلیغات شما نمایان می شود. این امر چگونه انجام می شود؟

کلمات کلیدی پل ارتباطی شما با مشتریان است.

کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که شما هنگام راه اندازی کمپین تبلیغات گوگل خود انتخاب می کنید. این کلمات، در واقع اصطلاحاتی هستند که شما فکر می کنید مشتریان احتمالی شما هنگام جستجو برای محصولات و خدمات شما از این ها استفاده می کنند.
با تطبیق کلمات کلیدی خود با تبلیغاتی که ایجاد می کنید، این امکان برای تبلیغ شما فراهم می شود تا فردی که در جستجوی اصطلاحات مشابه با تبلیغ شما یا دنبال وب سایت مرتبط با محتوای شغلی شما باشد، از وب سایت شما نیز بازدید کند.
به عنوان مثال، اگر خدمات شما فروش گل های تازه است، شما می توانید “فروش گل تازه” را به عنوان یک کلیدواژه همراه با تبلیغاتی از کار خود استفاده کنید. وقتی فردی عبارت “فروش گل تازه” یا عبارات مشابه را در گوگل جستجو می کند، ممکن است که تبلیغ و آگهی شما در کنار سایر نتایج جستجوی گوگل یا سایر وب سایت های مرتبط با ارائه خدمات گل جدید و تازه نمایان شود.

پیشقدم شوید و وارد مزایده های آگهی شوید.

این قسمت نشان می دهد که تبلیغات گوگل، چگونه تعیین می کند که کدام تبلیغات باید نشان داده شود. این اتفاق با یک مزایده تبلیغاتی سریع، زمانی که فردی در گوگل جستجو کرده و یا از سایتی که تبلیغات را نشان می دهد بازدید می کند، رخ می دهد.
تبلیغات گوگل یک نمره را، که رتبه تبلیغ نامیده می شود، برای هر تبلیغ در مزایده محاسبه می‌کند. رتبه تبلیغ، موقعیت آگهی شما را تعیین می کند و اینکه آیا تبلیغ و آگهی شما واجد شرایط نمایش هست یا خیر. آگهی با بالاترین رتبه تبلیغ در موقعیت بالاتر نمایان شده، و آگهی با رتبه دوم (هنگامی که آگهی ها انتظارات مربوطه را برآورده می کنند) درجایگاه دوم نمایان می شود. شما می توانید رتبه تبلیغاتی را به دلیل داشتن ۵ عامل زیر مورد بررسی کنید:

  • مبلغ پیشنهادی شما – وقتی شما مبلغ پیشنهادی خود را انتخاب می کنید، حداکثر مبلغی را که مایلید برای تبلیغ هزینه کنید در تبلیغات گوگل انتخاب می کنید. در واقع شما هزینه کمتری را پرداخت می کنید و در هر زمان می توانید این مبلغ پیشنهادی را تغییر دهید.
  • کیفیت تبلیغات و صفحات بارگذاری شما – تبلیغات گوگل، تبلیغ و وب سایتی که پیوند آن را برای شخصی که تبلیغ شما را مشاهده می کند، بررسی می کند و ارزیابی می کند که وب سایت و کار شما به چه اندازه ای مناسب و مفید است. منظور از ارزیابی در مورد کیفیت تبلیغ شما، بستگی به امتیاز کیفی کار و وب سایت شما دارد که می توانید بر روی آن نظارت داشته باشید و برای ارتقای وب سایت خود در حساب کاربری گوگل تلاش کنید.
  • آستانه های رتبه بندی تبلیغاتی – برای کمک به تضمین تبلیغات با کیفیت بالا، حداقل آستانه هایی تعیین شده است که یک تبلیغ باید برای نشان دادن داشته باشد.
  • زمینه جستجو – برای مزایده آگهی، زمینه مهم است. هنگام محاسبه رتبه بندی آگهی، ما به شرایط جستجوی شخص وارد شده، موقعیت جغرافیایی در زمان جستجو، نوع دستگاه مورد استفاده (مانند رایانه یا تلفن همراه)، سایر تبلیغات و نتایج جستجو که در صفحه نشان داده می شود، و سایر سیگنال ها و ویژگی های کاربر نگاه می کنیم.
  • تأثیر مورد انتظار از افزودنی های تبلیغاتی و سایر فرمت های تبلیغاتی شما – هنگامی که تبلیغ خود را ایجاد می کنید، می توانید اطلاعات دیگری را مانند شماره تلفن یا لینک های بیشتری برای ارتباط با صفحات خاص در سایت خود اضافه کنید. به این ها افزودنی تبلیغاتی می گویند. تبلیغاتی گوگل، تاثیر افزونه ها و سایر فرمت های تبلیغاتی را که شما استفاده می کنید بر عملکرد تبلیغاتی شما تخمین می زند.

آنچه که در پایان روز پرداخت می کنید.

با قیمت دهی به ازای هر کلیک (CPC)، وقتی شخصی علاقه مند است که روی تبلیغ شما کلیک کند و به وب سایت شما مراجعه کند، شما به ازای هر کلیک هزینه پرداخت می کنید. شما از تبلیغات گوگل می خواهید که مایل به کلیک کردن بیشتر روی تبلیغ خود هستید (که حداکثر هزینه برای هر کلیک نامیده می شود) و این امر ممکن است که هزینه کمتری برای شما داشته باشد.
شما باید بر روی بودجه تبلیغاتی گوگل کنترل داشته باشید. شما برای میانگین مبلغی که می خواهید در تبلیغات گوگل هزینه کنید، تصمیم گیری می کنید. در روزهایی که تبلیغات شما بازدید بیشتری دارد، تبلیغات گوگل به شما اجازه می دهد که در تبلیغات خود از دو برابر آنچه که هزینه کرده اید، استفاده کنید تا کلیک های ارزشمند آن روز را از دست ندهید. اما نگران نباشید، شما در طول یک ماه، بیشتر از میانگین هزینه روزانه خود در عرض یک ماه، هزینه ای پرداخت نخواهید کرد (۳۰.۴).
برای فعالیت های تبلیغی که در اواسط ماه متوقف می شوند و یا یک ماه تمام را تبلیغ نمی کنند، شما اختلاف بین بودجه های میانگین روزانه و هزینه کل را متوجه خواهید شد.
برای فعالیت هایی که در آن مبلغی را برای تبدیل پرداخت می کنید، ممکن است هزینه روزانه شما بیش از ۲ برابر بودجه ای باشد که به صورت روزانه برای تبلیغات در اختیار دارید. حال متوجه شدید که تبلیغات گوگل چگونه کار می کند و باید مطمئن شوید که این کار مناسب برای فعالیت های شما هست یا خیر.

کدام گزینه بازاریابی آنلاین برای شما مناسب است؟

وقتی با تبلیغات گوگل از کار خود تبلیغ می کنید، در تجارت و حرفه خود سرمایه گذاری مالی انجام می دهید. اما برای اینکه به موفقیت بیشتری دست یابید، باید بیشتر هزینه کنید. بسیار مهم است که زمانی را که شما صرف کارهای تبلیغاتی در حساب گوگل می کنید تنظیم کنید و این کار را تا زمانی انجام دهید که از بازگشت سرمایه به تجارت خود اطمینان حاصل کنید. در اینجا خلاصه ای از آنچه برای مدیریت یک حساب تبلیغات گوگل موفق لازم است، بیان شده است. اگر فکر می کنید که نمی توانید زمان و بودجه لازم را برای تبلیغات گوگل اختصاص دهید، نگران نباشید! چندین خدمات دیگر گوگل وجود دارند که می توانند تجارت و حرفه شما را به صورت مناسبی در تیررس نگاه مشتریان قرار دهد بدون اینکه فعالیت های تبلیغی شما محدود شود.

سرمایه گذاری زمان

زمان خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل یک بار در هفته وارد حساب تبلیغات گوگل خود شوید. اینکه چقدر زمان را برای این کار اختصاص دهید متفاوت است، اما برای بررسی نحوه تبلیغات و کلمات کلیدی خود، و برای تنظیم عملکرد، زمان بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت در هفته لازم است. این کار درست شبیه به یادگیری چیز جدیدی است و ممکن است در ابتدای کار شما زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید با نحوه کار کردن با تبلیغات گوگل آشنا شوید. ما شما را تشویق می کنیم تا با مقالات موجود در این وبسایت به کار خود ادامه دهید. آنها شما را در راه درست تبلیغات گوگل براساس اهداف تان و رسیدن به نتیجه مطلوب و رضایت بخش تا جایی که ممکن است، راهنمایی خواهند کرد. آیا شما آنقدر وقت ندارید که برای این کار صرف کنید؟ پس بیاید یکی از گزینه های زیر که برای صرفه جویی در زمان به شما پیشنهاد می شود، را امتحان کنید:

اجازه دهید تا سامانه های هوشمند، این کار را برای شما انجام دهند.

مدیریت تجاری در حال حاضر یک شغلی تمام وقت است و این سامانه های هوشمند به شما این فرصت را می دهند تا فقط با مدیریت تبلیغات آنلاین خود به صورت اتوماتیک، بهترین نتیجه را در قبال هزینه ای که پرداخت کرده اید (چه از نظر زمانی و چه مالی) دریافت کنید. فقط به ما بگویید چه نوع محصول یا خدمتی را ارائه می دهید، تبلیغ خود را بنویسید و مبلغ پرداختی را تعیین کنید – سپس اجازه دهید تا ما بقیه کارها را انجام می دهیم.

برای مدیریت حساب کاربری خود یک متخصص معتبر پیدا کنید.

برای مدیریت حساب تبلیغات گوگل خود، یک همکار گوگل را استخدام کنید. همکاران گوگل، آژانس ها، متخصصان بازاریابی و کارشناسان آنلاین هستند که از طرف گوگل برای مدیریت حساب های تبلیغاتی گوگل مجوز کار گرفته اند. هزاران همکار گوگل در سراسر جهان وجود دارد. شما می توانید به دنبال یک همکار که هم نام با شماست باشید یا بر اساس موقعیت مکانی، بودجه ای که برای تبلیغات در نظر گرفته اید یا نوع سرویسی که می خواهید ارائه دهید، به دنبال همکار گوگل باشید.
مجموعه نمابن، با دارا بودن ۵ مدرک رسمی تبلیغات گوگل می تواند همکار مورد اعتماد شما به منظور مشاوره تبلیغاتی کسب و کار شما باشد. همین حالا با ما تماس بگیرید.

بازگشت به بالا